מי אנחנו
 

 

במשך עשרות שנים עוסקת ישראל בפיתוח של נשק להשמדה המונית, נשק גרעיני, ביולוגי וכימי. עשרות שנים שהדבר נעשה מחוץ לדמוקרטיה הישראלית, במחשכים תוך הונאת הציבור. במשך עשרות שנים השתמשו העומדים בראש הפרויקט לייצור נשק זה בשיטות דיקטטוריות בכדי למנוע מהציבור מידע על הנעשה בתחום. שיטות של הפחדה, צנזורה, הסתרה, איומים, מעצרים, תביעות משפטיות ושקרים. דבר מזה אינו יכול להיקרא או להיחשב דמוקרטי, בפרט שהוא נעשה מצד השלטון. דבר מזה אינו עולה בקנה אחד עם ערכים ליברליים בשמם מתהדרת החברה בישראל.

בעוד בעולם הרחב, במערב כמו במדינות השכנות - התקשורת, האקדמיה ואפילו זרועות המודיעין דנים בגלוי על הנעשה בישראל בתחום ייצור הנשק הגרעיני, הכימי והביולוגי, דעת הקהל הישראלית נמצאת בעלטה גמורה. עשרות שנים של אנומליה. רבים הם השותפים להסתרה ולהונאה - מהאקדמיה, דרך המחוקק ומערכות הצדק ועד אמצעי התקשורת. הסיבה לכך פשוטה: תמיכת כולם בנשק להשמדה המונית שבידי ישראל אך פחד מדיון פתוח שמא הציבור הרחב יגיע למסקנה הפוכה.

אנו, קבוצה של עיתונאים, סופרים, הוגי דעות ופעילים ישראלים המתגוררים בישראל ואשר מתנגדים לנשק להשמדה המונית, הגענו לידי החלטה כי יש לשים לאנומליה זו סוף. שנים של ניסיונות פרסום בתחום זה בתקשורת המרכזית נמנעו מאיתנו בראש ובראשונה על ידי עיתונאים והעורכים עצמם, אשר עשו יד אחת עם הממסד מאחורי גבו של הציבור, ומנעו דיון ציבורי פתוח כמתחייב מתפקידה של עיתונות במשטר דמוקרטי. לכך חברו הצנזורה הצבאית, המלמ"ב ובתי המשפט שמנעו מאיתנו (ומאחרים) בשיטות אנטי דמוקרטיות לכתוב בחופשיות על כך ולהביא לציבור את המידע כמו גם את עמדתנו.

עשרות שנות השתקה באו כעת לסופן עם הופעת האינטרנט. אתר אינטרנט זה מכיל מידע בעברית רק על סמך חומר שכבר התפרסם באנגלית ובעברית באינסוף אתרים, מאמרים, ספרים וכתבות טלוויזיה על הנשק הלא קונבנציונאלי של ישראל. באמצעות אתר המתארח הרחק מידה הארוכה של צנזורה, אנו מתיימרים להביא לדיון דמוקרטי את מה שנמנע מהישראלים במשך קרוב ל-60 שנה. אין אנו עוסקים בריגול, וכל המידע שמופיע באתר זמין לכל אדם בעולם לרבות לכל גופי המודיעין בעולם. מחובתנו כעיתונאים לפרסם כל מידע אשר בידינו. כל עיתונאי שאינו עושה כך, מועל בתפקידו העיתונאי ועושה שקר עם קוראיו.

ביטחון המדינה אינו פחות יקר לנו מכל מי שעוסק כל חייו בהסתרת המידע. בבקשה, יקראו הקוראות/ים את המידע באתר זה, וישפטו בעצמן/ם אם ברצונן/ם בנשק להשמדה המונית. תמיכה ללא ידיעת הפרטים ובלא הבנת המחיר - אינה יכולה להיחשב בחירה דמוקרטית חופשית. אין להמשיך בגישה של: "מי שצריך לדעת - יודע" שהוכחה פעמים רבות כהרת אסון.

ככל אדם גם לנו יש עמדה בנושא: אנו מתנגדים לכל נשק להשמדה המונית מההיבט המוסרי. נשק להשמדה המונית אינו עוד כלי נשק הבא להכריע צבא בשדה הקרב. נשק להשמדה המונית מכוון נגד אזרחים, ומטרתו לפגוע במאות אלפים אם לא במיליונים - מילונים של בני אדם חפים מפשע, כולל ילדים וקשישים. כל מטרתו להורגם או להשאיר אותם נכים ובעלי מום לשארית ימי חייהם. נשק זה יכול להביא סוף לאנושות ואף להחריב את הכדור. לכך אנו מתנגדים ונעשה כל דבר במסגרת הדמוקרטית לשכנע כי נשק זה הוא אסון ויש לאסור שימושו, ייצורו ואחזקתו.

כמי שהדמוקרטיה היא נר לרגליו, נכבד כל החלטה דמוקרטית ובתנאי שתתקבל לאחר דיון ציבורי, חופשי ופתוח, ולא כהכרעה של דבר-מה שאיש אינו יודע את טיבו ומחירו האמיתיים. אנו מזמינים את המשוכנעים בצורך של ישראל בנשק גרעיני, נשק כימי ובקטריולוגי, ואת העוסקים בייצורו, לשכנע את הציבור בנחיצותו בדרך של דיון דמוקרטי ולא בדרך של הונאה.

כל המידע המתפרסם באתר זה לא הוגש מעולם לצנזורה הצבאית, גוף אנטי דמוקרטי שבמתכונתו הישראלית לא קיים בשום מדינה דמוקרטית מערבית, ואשר פועל על פי תקנות לשעת חירום שמקורן בשנות ה-40 של המאה הקודמת. תקנות שאינן יכולות להתקיים בדמוקרטיה, וחוקיותן בכלל מוטלת בספק. הניסיון המר שלנו עם הצנזורה הצבאית הביא אותנו להחלטה שלא להגיש את החומר לצנזורה, ואנו מסתמכים על העובדה שכל החומר באתר התפרסם באלפי מקומות אחרים ואין דבר בו שיכול לפגוע בביטחון המדינה - אלא אם אויב המדינה הוא הציבור הישראלי עצמו. כל שעשינו באתר הזה היה לתרגם מאות מאמרים ולהביא אותם בצורה בהירה ובעברית לציבור הרחב.

אין המידע באתר חף מטעויות. מולנו עומדות מערכות שלמות שכל מטרתן הסתרה ודיס-אינפורמציה. אם בכל זאת מצאתם טעות, אנא כתבו לנו ונתקן.

אין האתר שומר מידע על כניסות הגולשים, והמידע הנשמר באופן אוטומטי על השרת (לוג) נמחק אחת ליום. בכך אין באפשרותינו למסור מידע זה לגורם אחר - גם לא בצו של בית משפט.

לעיתונאים המתעניינים והרוצים לכתוב על האתר: העומדים מאחורי האתר אינם הסיפור. הסיפור הוא הנשק הגרעיני, הכימי והביולוגי אותו מסתירה ישראל מהציבור, וכן מאות העיתונאים והעורכים שבמשך 60 שנה מנעו ועדיין מונעים מציבור של מיליונים מידע חיוני זה.

אנו חלק מאיחוד של ארגונים אזרחיים סביב אגן הים התיכון הפועלים לפירוז האזור כולו מכל נשק להשמדה המונית: אטומי, ביולוגי וכימי.

לצורך הקמת האתר קיבלנו ב-2007 מהארגון הבריטי נגד נשק גרעיני - ה- CND - סיוע בסך 1,000 פאונד (כ-8,000 שקל) - ותודה רבה לכל אנשי הארגון. הבחירה לכתוב את שם האתר Armagedon, ולא Armageddon כפי שיש לכתוב זאת באנגלית נעשתה בשל העובדה שהשם היה תפוס על ידי רשות העתיקות עבור האתר הארכיאולוגי מגידו.

את אתר האינטרנט ארמגדון אנו מארחים אצל מארח בניו זילנד, מכיוון שלמדינה זו מדיניות אנטי גרעינית מוצהרת - ותודה לאתר האינטרנט enzyme.org.nz. אנו בטוחים שבמדינה בה דעת הקהל שוללת נשק גרעיני כמו ניו זילנד, לא ימהרו הרשויות לפגוע באתר הקורא לדיון דמוקרטי בנושא - ולא ייתנו יד לניסיונות כלשהם מצד גורמי שלטון ישראלים לסוגרו. כתובת url חלופית שאינה תחת רשם הדומיינים הישראלי: www.armagedon.org.il (שימרו לעצמכם במועדפים לכל מקרה).  את הדיון הזה לא ניתן להשתיק.

תודה לעודד קורח על עיצוב האתר

info@armagedon.org.il

 

 
 

גדעון ספירו | יעל לוטן | ד"ר יהודה עתי | גיורא נוימן | עיסם מח'ול | אמיר הלל | עקיבא אור

תומכים מבחוץ: ח"כ דב חנין, גדי אלגזי, עפרה בן-ארצי, מתניה בן-ארצי, חגי אביאל, עמוס גבירץ, ויקטוריה בוך, אורי דיוויס, קלמן אלטמן, הגר ספירו, שרגא עילם, יורי פינס, אהוד שם-טוב, יעקב מנור, יוני בן-ארצי, איתן לרנר

ל"מי אנחנו" באנגלית הקישו כאן: About us